Yeni nesil oyuncu blogu.

AMD’nin destansı yeni FSR 2.0 yükseltmesi, daha geniş kullanım için büyük bir adım attı

0

AMD, şirketin FidelityFX Süper Çözünürlük v2.0.1 sürümünün geliştiricilerin gelecek oyunlarında kullanmaları için hazır olduğunu duyurdu. GPU Open blog gönderisi AMD’nin zamansal yükseltme teknolojisindeki en yeni evrimini özetliyor, entegrasyon yönteminin derinliklerine iniyor ve desteğin özetini veriyor.

Nvidia’nın AI destekli yükseltme teknolojisine benzer (DLSS), AMD’nin teknolojisi, oyunları ekrandan daha düşük bir çözünürlükte işler, bu da performansı artırır ve ardından kaliteyi kaybetmeden görüntüyü yükseltmeye çalışır. O da gerçekten bir fark yaratabilir. İlk sürümüne geri döndüğümüzde, FidelityFX Süper Çözünürlüğü gördük kusursuz çalışıyor ve yükseltme aracı yalnızca o zamandan beri gelişiyor.

Deathloop’ta yerel 4K’dan daha iyi görünebileceğini kanıtladığımız FSR 2.0, şu anda Vulkan ve DirectX 12 desteği ile geliyor. Yakında geliştiriciler, “Unreal Marketplace’ten bir eklenti olarak Unreal Engine 4.26/4.27 ve Unreal Engine 5” desteğini de sunacaklar.

FSR 2.0, RDNA 2 ile çalışan grafik kartlarında daha hızlı çalışacak şekilde ayarlanmıştır, ancak Nvidia GPU’larında da çalışır, bu nedenle yeşil ekipte olsanız bile FSR’den bir miktar fayda elde edebilirsiniz.
Mart ayında Nvidia , geliştiricilerin AMD veya Intel’in yükseltme algoritmalarını oyunlarının oluşturma boru hatlarına eklemesini kolaylaştırmak için açık kaynaklı bir çerçeve de sundu .

Duyuru, hem FSR 1 hem de FSR 2’nin farklı oyun senaryolarında daha iyi çalışan kendi benzersiz özelliklerine sahip olduğundan, “FSR 1, oyun başlıklarında FSR 2’ye ek olarak kendi yükseltme seçeneği olarak sunulabilir.”

Bu, geliştiricilerin oyunculara Deathloop’taki gibi oyun içi FSR sürümleri arasında seçim yapma seçeneği sunabileceği anlamına gelir. AMD’nin FSR Github sayfası geliştiriciler için bu yükseltme teknolojisini uygulamak için yönergeler sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

test