Yeni nesil oyuncu blogu.

Oyun Nasıl Bir Araçtır?

2

Oyun nedir?

Oyun insanların eğlenmesi üzerine planlanmış her şeye denebilir. Oyunlar sayesinde insanlar vaktini daha eğlenceli ve daha hızlı bir şekilde geçirebilir. Oyunlar tek veya daha fazla kişiler tarafından oynanabilir. Binden fazla oyun çeşidi vardır bu yüzden herkesin hoşuna gidebilecek bir oyun bulunmaktadır. Tüm oyunlar zamanı boşa harcatmaz. Bazı oyunlar sizin zamanınızı eğlenceli bir şekilde daha iyi geçirtmek için vardır. Bu oyunlara öğretici oyunlar denir.

Öğretici oyun nedir?

Öğretici oyunlar sizin, oynarken hem eğlenip, hem bir şeyler öğrenebilmeniz için var olan oyun çeşididir. Bu oyunlar sayesinde öğrenmekten sıkılmaz ve üstüne zevk alırsınız. Mesela örnek verecek olursak, küçük çocuklar için veya matematiği daha iyi kavramak isteyen insanlar için toplama işlemlerinden oluşan veya daha birçok çeşit matematik işlemlerinden oluşan oyunlar mevcuttur. Aynı zamanda kelime dağaıcığınızı geliştirecek oyunlarda vardır. Mesela halk adı ile ” İsim, şehir ” oyunu sizin birçok konu altında söylenen harf ile başlayarak o konulardan birer kelime bulmanızı sağlar. Bu şekilde oyun bitiminde arkadaşlarınızın veya oynadığınız kişilerin neler bulduğunu görebilir, sizinkiler ile karşılaştırabilir, bilmediğiniz şeyleri sorup öğrenebilirsiniz. Öğretici oyunların yanında, zeka geliştirecek taktikli oyunlarda mevcuttur.

Zeka oyunları nedir?

Daha fazla mesaj

Zeka oyunları sizin daha fazla düşünmenizi gerektirecek ve bu şekilde beyninizi çok yoğun çalıştırarak oynamanızı sağlayacak oyunlara denir. Bu oyunlar sizin daha aktif düşünmenizi sağladığı için zeka oyunları denir. Örneğin masa oyunlarından en bilinebilecek bir oyunu örnek verecek olursak satranç çok iyi bir örnek olacaktır. Satranç’ta bir tahtanın üstünde bir kaç karenin üstünde ki taşları kontrol edersiniz. Tüm taşların başka görevleri vardır ve rakibinize karşı aktif stratejiler kurarak rakibi alt etmeye çalışırsınız. Bu hiç bitmeyecek bir savaştır. Milyondan fazla hamle yapılabilir. Sadece zihne ve taktiklere dayalıdır ya da isterseniz bu oyun üzerinden sadece eğlenmeyi ve zekanızı geliştirmeyi bırakın para bile kazanabilirsiniz. Eğlenerek para kazanmak. Kulağı çılgınca gelebilir ama insanlar zekasını bu denli kullanabilen insanlara yarışmalar düzenleyerek ödüller vermektedir. Tabi ki bu oyunların yanında sadece eğlenmek üzerine dayalı oyunlarda vardır.

Eğlenceli oyun nedir?

Eğlenceli oyun, zeka oyunları veya öğretici oyunların aksine sizin zamanınızı hızlı ve en eğlenceli şekilde geçirtmeye odaklı oyunlardır. Bu konu altında da diğerleri gibi bir sürü oyun mevcuttur. Bazen rakiplerinize karşı, bazen arkadaşlarınızın yanında, bazen ise yalnızca oynayabileceğiniz bu oyunlar günümüzde çok popülerdir. Bu oyunlar günlük yaşamımızda örneğin saklambaç gibi oyunlarda olabilir ya da bilgisayarınızda herhangi bir online (çevrim içi) oyunda olabilir.

Bilgisayar oyunları nelerdir?

Bilgisayar oyunları, bilgisayar üzerinden oynayabileceğiniz kodlamalar ile yapılmış oyunlara denir. Bu oyunlar için enerji sarf etmenize gerek yoktur. Çoğu bilgisayar oyununu oturduğunuz yerden ekrana bakarak ve bilgisayar araç gereçlerini kullanarak rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bu bilgisayar oyunları da sizi büyük oranda eğlendirecek ve vaktinizi iyi harcamanıza sebep olacaktır.

Oyuncufps olarak her zaman güncel haberlerle sizlerle olacağız.

2 Yorumlar
  1. elidsu diyor

    çok güzel

  2. bekodemo diyor

    gerçekten çok başarılı bir çalışma yapmışsınız severek okuyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

test