Yeni nesil oyuncu blogu.

Oyun Nasıl Geliştirilir

1

Bir bilgisayar oyununun emeli, oyuncuya cümbüşlü bir etkileşimli tecrübe sunmaktır. Ticari ve/veya kritik galibiyetleri olan oyunları incelersek, bu oyunların en yaygın özelliğinin cümbüşlü olmaları olduğunu görürüz. Hoş grafikler, ziynetli teknoloji veya büyük bir lisans bir oyunun zaferine katkıda bulunabilse de, bunların hiçbiri tek başına minimum galibiyet için dahi yeterli değildir.

Reyin geliştirici, değişik cins ve konseptteki oyunları oluşturan ve kullanıcılarla buluşturan, içerik üreticisi konumundaki şahıstır. Geliştiriciler, genellikle yazılım ve tasarım gibi alanlarda uzmanlık sahibi olan bireylerden oluşur.

Reyin Geliştiriciler freelance olarak farkli reyin işletmelerinde çalışabilir ya da, reyin stüdyolarında ve geliştirme takımlarında misyon alabilirler. Bitmeyen ve gün geçtikçe gözde haline gelen “Game Development” sektörü, gelişmeye devam ettikçe bu olanakları da aynı süratte çoğalmaya devam ediyor.

Bu alanı seçmek istiyorsan genel olarak, oyunun yazılım kısmında yer alacaksın. Ama bir hayli değişik reyin cinsi ve konsepti olduğu için zorunlu uzmanlık alanları farklılık gösterebilir.

1 yorum
  1. gökhan diyor

    Yararlı bir yazı olmuş çok işime yaradı saolun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

test